Yeni Sezon Moda, Yeni Sezon kadın modası ve Yeni Sezon Erkek Modası ile ilgili bilgi sunmayı amaçlayan bir platformdur!


Miss Selfridge 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Miss Selfridge 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu
Yorumlar: 0 Okunma: 400

Biz henüz soğuk kış günlerini yaşarken, 2016 İlkbahar-yaz sezonuna ait koleksiyonlar mağazaların belli bölümlerini süslemeye başladı bile. Miss Selfridge ’e ait 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonu da bunlardan biri…

Mevsimlerin artık hep bir biri içine geçmesinden dolayı koleksiyonların tek bir sezona ait olduğunu düşünmüyorum ben. Kış sezonu olarak tanıtılan koleksiyonlarda incecik tişörtleri, şortları, yazın dahi giyilebilecek elbiseleri görebiliyoruz. Miss Selfridge’ in yaz koleksiyonunu görünce aklıma tüm bunlar yeniden geldi. Opak çoraplar, deri ceketler, uzun kollu bluzlar ve süet bootieler bu fikrimi kanıtlar nitelikte oldu.

Aslında bu tarz koleksiyonlar işimize yaramadı dersek, yalan söylemiş oluruz. Çünkü artık mevsim değiştiğinde diğer giysilerimizi naftalinleyip kaldırmak gibi bir derdimiz de kalmamış oldu. Gardırobumuzda her şey yerli yerinde dururken, biz o güne ve havaya ait seçimi rahatlıkla yapabiliyoruz. Böylece her mevsim çok daha fazla seçim şansımız oluyor!

Miss Selfridge 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonunda geçen yaz sıkça kullandığımız tulumlar, vücudu saran kalem etekler, transparan şifon gömlekler, taytlar, motorcu stili adını verdiğimiz deri ceketler, her boyda elbiseler ve skinny pantolonlar öne çıkıyor.

Neredeyse her yeri saran desenler de koleksiyonun vazgeçilmez detayı. Özellikle geometrik desenli elbiseler ve taytlar, barok desenli tulumlar, çiçek desenli etekler ve elbiseler çok hoş görünüyor. Bilekte biten süet botlar, burnu açık ayakkabılar ve blok renklerden oluşan platform sandaletler, koleksiyonda yer alan ayakkabılardan sadece bazıları.

Aksesuarlarda ise bu aralar çok gözde olan metal ve yaka formundaki kolyeleri, kalın ve bileği saran metal bilekleri görüyoruz. Bu arada söylemeden geçmeyelim, bir çok marka ve tasarımda pencere detaylı elbise, etek ve bluzlara rastlıyoruz. Bunlardan biri de Miss Selfridge’ in sırtı pencereli küçük siyah elbisesi. Çok güzel görünüyor değil mi?

Bir önceki yazımız olan Mavi erkek kot pantolon modelleri 2016 başlıklı makalemizde Mavi erkek kot pantolon modelleri 2012 hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Diğer Sitelerimiz: