Yeni Sezon Moda, Yeni Sezon kadın modası ve Yeni Sezon Erkek Modası ile ilgili bilgi sunmayı amaçlayan bir platformdur!


Boya göre etek seçimi nasıl olmalı?

Boya göre etek seçimi nasıl olmalı?
Yorumlar: 0 Okunma: 359

İnce ve uzunsanız:

Ne kadar şanslı biri olduğunuzu söylememize gerek yok sanırım. Ne giyseniz üzerinizde şahane duruyor. Hiçbir şey sizin için sorun değil, çuval giyseniz kıskanç bakışlar üzerinizde olacaktır.

Etek boyu da sizin için dert değil… Mini, midi, maksi… Kalçanızın altından ayak bileğinize kadar her boy sizin için ideal. Ama siz siz olun sımsıkı üzerinize oturan bir eteği ayak bileği boyunda giymeyin, işte o zaman tıpkı bir sopa gibi görünürsünüz…

 

Kısa ve topluysanız:

Sizin ideal etek boyunuz hemen diz kapağınızın üzerinde biten boylardır. Çok uzun etek boyu sizi olduğunuzdan kısa gösterir. Kabarık etekler de olduğunuzdan şişman…

Çok dar ve mini etekler bacak boyunuzu kısaltır ve bacaklarınızı olduğundan toplu gösterir. Uzun etek boyunu da daha çok elbiselerde tercih ederseniz doğru bir seçim yapmış olursunuz.


Kısa ve zayıfsanız:

Mini eteklersizi hem seksi hem de şirin gösterir. Üzerinize oturan ve dizinizin yaklaşık bir karış üzerinde biten etek boyu sizin için ideal.

Bu yazın modası dolgu topuklarla tamamlarsanız bacak boyunuzu da olduğundan uzun göstermiş olursunuz. Uzun etek boyu sizi hem daha zayıf hem de daha kısa gösterecektir unutmayın.

 

Uzun ve topluysanız:

Uzun boyunuzun avantajını kullanarak kilonuzu gizlemek istiyorsanız ayak bileklerinde biten etek boyu tam size göre… Ancak etek yerine elbiseleri, üzerinize sımsıkı oturan modeller yerine hafif bol kesimleri tercih etmelisiniz.

Eğer üst bedeniniz nispeten ince kalça kısmınız sorunluysa üstü ve beli oturan belden sonra genişleyen modeller kurtarıcınız olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Zara 2016 Ağustos Lookbook başlıklı makalemizde Zara 2012 Ağustos Lookbook hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Diğer Sitelerimiz: