Yeni Sezon Moda, Yeni Sezon kadın modası ve Yeni Sezon Erkek Modası ile ilgili bilgi sunmayı amaçlayan bir platformdur!


Sneaker’da yeni trend Shulong

Sneaker’da yeni trend Shulong
Yorumlar: 0 Okunma: 131

Felsefesi stil yaratmak, rahatlık sağlamak ve sağlıklı bir tasarım oluşturmak olan Shulong markası Fransa’nın yeni ayakkabı trendleri arasında. Üretim yönteminin temeli,  Çin savaş sanatları ayakkabılarının üretim süreci ile aynı.

Kullanılan malzeme açısından bakıldığında Shulong Sneaker ayakkabılarda koton ve kauçuk uyumu ilk göze çarpan özelliğidir. Shulong bu özelliği sayesinde Fransa’da başlayan moda akımını ülkemizde de hızla oluşturmaya başladı.

Fransız tasarımcı Alexandre Lagneau tarafından tasarlanan Shulong ayakkabıları Çin geleneğine bağlı kalınarak rahatlık ve sağlık temasıyla kullanıcılara sunuluyor. Tercih edilme nedenlerini irdelendiğinde kuşkusuz en kuvvetli etken güçlü tasarımı olarak karşımıza çıkıyor. Bu gücünü biraz önce belirttiğimiz gibi Çin savaş sanatları ayakkabısı olarak bilinen Wushu’lardan alıyor. Diğer bir tercih nedeni de el işçiliği.  Esnekliğin, dayanıklılığın ve konforun tanımını tekrar yapan Shulong aynı zamanda bir moda sneaker’i olma yolunda ilerliyor.

İsmini Çinceden alan shulong’un anlamı “konforlu/rahat ejder”. Günümüzde Fransa, İtalya, ABD, Hollanda ve ispanyada en çok rağbet gören sneaker’ların başında geliyor.

Shulong’u farklı kılan ve tercih edilmesine yol açan farklılıkları neler?  Üretim yöntemi ve konforu. Standart bez ayakkabı tabanları yürüyüş esnasında sert zeminleri hissettirdiği için bir süre sonra ağrılara sebebiyet vererek rahatsız bir performansa yol açar. Shulong’da bulunan yüksek ısıda fırınlanarak şişirilmiş kauçuk sünger taban formu ayakkabının astarı ve kauçuğu arasında bulunur . Zeminin sert  yansımalarını mümkün olduğu kadar yüksek oranda absorbe  ederek rahat bir performans sergilemenize yardımcı olur.  Shulong’un kauçuk sünger taban formunun fırınlanma sebebi ise mikro hava kabarcıkları. Özel bir fırında 125 derecede 55 dakika fırınlanan kauçuk sünger bu işlem sırasında şişerek mikro hava kabarcıkları ile doluyor ve bu kabarcıklar yürüyüş esnasında hacimli bir taban yapısına bürünerek konfora dönüşüyor. Fırınlanma işlemine tabi tutulan kısımlarıysa: bütün pamuk parçaları ile yapılmış üst kısım, orta bölümü kaplayan kauçuk sünger ve dış tabanı oluşturan kauçuk.

Shulong’da yaş ve cinsiyet ayrımı yok. 36-45 numaraları arasında 10 model ve 27 farklı renk seçeneği mevcut.  Sneaker kültürünü takip edenler ağırlıklı olarak genç kesim olsa da Shulong bu kültürü farklı bir disipline taşıyarak sağlık ve konfor ile buluşturuyor. Bu farklılığından dolayı sadece gençler tarafından değil tüm yaş grupları tarafından tercih edilen bir markaya dönüşüyor. İleri yaşlarda olan kullanıcıların tercih sebebi olmasının nedeni kuşkusuz sağlık.

Aşağıda Shulong’un yeni Sneaker ayakkabılarını bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mavi bayan gömlek modelleri 2016 başlıklı makalemizde Mavi bayan gömlek modelleri 2012 hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: armine pardesü modelleriBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Diğer Sitelerimiz: